Trakya ABİGEM Genel Kurulu 29 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirildi.

Trakya ABİGEM Genel Kurulu 29 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirildi

 

Trakya ABİGEM Genel Kurul toplantısı 29 Mart 2013 Cuma günü Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 16 Oda ve Borsa Başkanının katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Toplantıda 2012 faaliyet raporunu sunan Trakya ABİGEM direktörü Fatih YALDIZ, 2012 yılı içerisinde Trakya’da faaliyet gösteren işletmeler başta olmak üzere meslek kuruluşları, dernekler ve bazı kamu kurumları için 3’ü AB olmak üzere toplam 38 proje ürettiklerini, projelerin 32’sinin hibe hakkı alarak bölgeye toplam 1.995.160 TL hibe kazandırdıklarının bilgisini verdi. Ayrıca gerçekleştirilen 17 eğitim programı ile 1091 kişiye eğitim verdiklerini anlattı.

   

Trakya ABİGEM Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay ise yaptığı konuşmada 2012 yılı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetlerin bölge kalkınması için öneminin altını çizerek Trakya ABİGEM’in gerçekleştirdiği projelerin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Günay ayrıca Mart 2012 yılı içerisinde 12 Oda ve Borsa bünyesinde Trakya ABİGEM tarafından gerçekleştirilen Yeni Türk Ticaret Kanununa ilişkin bilgilendirme toplantılarından söz etti.  Günay  “Yaklaşık 1000 kişilik katılımın sağlandığı toplantılar soncunda, toplantılar süresince Oda ve Borsa yöneticileri ile katılımcıların sunduğu görüş, çekince ve önerilerin yer aldığı bir rapor düzenlenerek TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu aracılığı ile Bakanlığa ilettik. Bu rapor kanunun yeniden ele alınması ve ikincil mevzuat ile ilgili Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Hükümet arasında yapılan toplantılarda dikkate alınması açısından önemli bir çalışma oldu.” dedi

 

ABİGEM Yönetim Kurulu üyesi ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise “Proje danışmanlığı ve eğitim konusunda bölge dışından alınan hizmetlerin kalitesine dikkat çekerek kurumlarının proje geliştirme konusunda Trakya ABİGEM ile işbirliği yapmalarının“önemini vurguladı.

 

Genel Kurul toplantısı, tüm katılımcıların 2013 yılı için beklentilerinin dile getirilmesi ve Trakya ABİGEM’in yeni çalışma dönemine dair hedeflerinin konuşulmasının ardından sona erdi.

 

 

BİZE ULAŞIN
Hizmetlerimizle ilgili sorularnız ve danışmak istediğiniz diğer konular için bize ulaşın
 
ETKİNLİK TAKVİMİ